Jakie zachowanie Twojego Partnera Cię ostatnio zaskoczyło?
6.jpg

Jakie zachowanie Twojego Partnera Cię zaskoczyło?

Co sprawia, że po jakimś czasie bycia w związku nie jest tak samo (cudownie, ekscytująco), jak na początku? Co sprawia, że często jesteśmy rozczarowani po jakimś czasie partnerem / partnerką? Co sprawia, że „po ślubie stajesz się inną osobą” ?

Najczęstszy powód tkwi w nas. A dokładniej w naszym postrzeganiu lubej, lubego. Z reguły na początku znajomości zakochujemy się we własnym wyobrażeniu drugiej osoby, nadając jej cechy, których najbardziej pożądamy. Łapiemy się kurczowo wszystkich podobieństw i tych aspektów, które nas zachwycają. Szukamy w drugiej osobie (dobrej) odpowiedzi na pytania, które w nas tkwią.

W dodatku im bardziej my jesteśmy niedojrzali, nieświadomi siebie, tym bardziej skłonni jesteśmy upatrywać w obiekcie swoich uczuć (w końcu) Idealnego Partnera, który sprawi, że świat będzie lepszy. Te przekonania o Idealnym Partnerze tkwią w nas tym silniej, im mniej jesteśmy dojrzali. Dlatego tak wielu ludziom miłość kojarzy się z absolutną jednością dusz i ciał.

Zazwyczaj po tym pierwszym, zaczarowanym okresie przychodzi moment otrzeźwienia. Emocje opadają i dostrzegamy w drugim człowieku tego, kim on naprawdę jest. Następuje wycofanie projekcji i konfrontacja z rzeczywistością. Rycerz nie jeździ na białym koniu, bo nie ma prawa jazdy, spóźnia się na obiad, nie lubi filmów sf, a królewna czepia się, nie wiadomo o co, i wciąż cię kontroluje, gdzie jesteś.

Pytanie „Jakie zachowanie Partnera Cię zaskoczyło?” jest szczególnie ważne na etapie idealizowania naszej miłości. Idealizowania, a dokładniej projekcji, czyli zakładania pewnego wyobrażenia na temat drugiej osoby, zgodnie z naszymi … marzeniami lub obawami.

A zatem – pobudka! – jeśli zachowanie Twojego Partnera Cię zaskoczyło, może to być dobrą wiadomością, że została zdjęta na chwilę płachta naszej projekcji i zobaczyliśmy drugiego człowieka takim, jaki jest, a nie jakim chcielibyśmy go widzieć. Poznaj go! Zaprzyjaźnij się! Pokochaj!

Pytanie „Jakie moje zachowanie Cię ostatnio zaskoczyło?” pochodzi z gry Jupitajnia COUPLE.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl