Czym jest Jupitajnia SEKS?
8.jpg

Czy Polacy są gotowi na mądry dialog o seksie bez tabu? Ma im w tym pomóc karciana gra Jupitajnia SEKS.

Rok Wisłockiej rozpoczął nasz dialog o seksie bez tabu. Stał się on inspiracją do powstania rozwojowej gry dla par Jupitajnia Seks, której celem jest wzmocnienie bliskości w związku, poprawa komunikacji i przełamanie tabu dotyczącego seksu poprzez zabawę. 

Za grą stoją dwie kobiety. Agata Pierzchała - coach, trener i pomysłodawczyni pierwszej talii kart Jupitajnia Couple, zaprosiła do współpracy Joannę Niedzielę – psychologa i seksuologa. Z połączenia ich zainteresowań, wiedzy i doświadczenia powstała gra Jupitajnia SEKS. 

„Wierzymy, że Polacy są gotowi na rozmowy, które rozwijają relację i budują intymność i bliskość między partnerami” – mówią autorki.

Głównym celem gry jest przełamanie tabu dotyczącego seksualności w związku. Często się bowiem zdarza, że nie potrafimy o niej otwarcie rozmawiać – komunikować swoich potrzeb, pragnień czy problemów. A to właśnie komunikacja jest kluczem do udanego życia intymnego. Nasz partner/ka nie domyśli się, jaki dotyk lubimy, jaki mamy stosunek do własnego ciała, co nas najbardziej podnieca czy gdzie są nasze granice w łóżku. Gra pomaga poruszyć w atmosferze zabawy i bezpieczeństwa, często trudne tematy, o których na co dzień nie rozmawiamy.

Jupitajnia SEKS opiera się na odpowiadaniu na pytania z kart oraz na aktywnym słuchaniu – oznacza to, że „wygrywa” się w tej grze, kiedy druga strona poczuje się zrozumiana (a nie tylko wysłuchana). Za te akcje przyznawane są punkty, które partnerzy zdobywają wspólnie. Po osiągnięciu określonego pułapu punktów partnerzy losują Kartę Nagrody. Karty nagród proponują działanie, które należy albo wykonać natychmiast, albo zaplanować na najbliższe godziny lub dni. Jakich nagród możemy się spodziewać? Są to czynności, które możemy wprowadzić także na stałe do naszego związku w formie rytuałów – romantyczna kolacja, seks w nowym miejscu, wzajemny masaż i wiele więcej.

„Gra powstaje, ponieważ chcemy, aby SEKS przestał być tematem tabu w związku. Zależy nam, aby rozmowa na tematy intymne przełożyła się na satysfakcję w łóżku, a przede wszystkim w relacji z partnerem/partnerką. Każda rozgrywka pomaga nam na nowo poznać naszą drugą połówkę, a także siebie” – podsumowują autorki.

Jupitajnia Seks przeznaczona jest dla par, które pragną głębokiej relacji i satysfakcjonującego życia intymnego. Stanowi także narzędzie dla osób pracujących z seksualnością – coachów, psychologów, seksuologów, terapeutów.

Aktualnie gra została wydana tylko w wersji elektronicznej, ale po wydrukowaniu może stanowić uzupełnienie talii papierowej Jupitajnia Couple.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl