Listopad 17, 2018

Jupitajnia FRIENDS już dostępna!

image

Gdybyś miał sobie zrobić tatuaż – co byś uwiecznił? Jakie dyskusje sprawiają Ci największą przyjemność? Co Cię we mnie najbardziej zaskakuje i dlaczego?

To tylko przykłady pytań, jakie znajdziecie wśród ponad 100 pytań na kartach talii Jupitajnia FRIENDS. Pozwalają poznać nieznajomych, zbliżyć znajomych i przyjaciół, a na pewno zmienić wspólne spotkanie w niesamowitą pochłaniającą konwersację. Używamy słowa gra choć nie ma w niej typowej rozgrywki wygranych czy punktów. Wartością dodaną są lepsze relacje, wartościowy czas z drugim człowiekiem i trochę zabawy. Gra przeznaczna jest dla dowolnej liczby osób (2+), choć sposób wykorzystania talii może być inny w zależności od relacji jakie łączą graczy.

Jupitajnia FRIENDS

Jak grać w Jupitajnię FRIENDS?

Spotkanie grupy znajomych, gdzie nie wszyscy się znają? Przyjęcie weselne i różnorodni goście? Na każdej karcie Jupitajni FRIENDS znajdują się trzy pytania, z czego dwa pierwsze pozwalają poznać lepiej drugą osobę, zaś trzecie dotyczy relacji pytającego i pytanego – muszą więc się znać, aby zadawać sobie ostatnie pytanie. Formuła gry może być (ale nie musi) następująca:

Wyobraźmy sobie, że jest 5 osób, które znają się w stopniu umiarkowanym – podejmujemy więc decyzję o nie korzystaniu z trzeciego pytania. Grę rozpocznie Jacek.

Jacek bierze pierwszą kartę i zadaje wybrane przez siebie jedno z dwóch pierwszych pytań osobie po swojej lewej stronie, czyli Kasi. Kasia odpowiada na pytanie, po czym pobiera kolejną kartę – tym razem wylosowała Kartę Zadania. Czyta zadanie na głos – realizuje go bowiem każdy gracz, czyli wszystkie 5 osób.

Po wykonaniu zadania, kolejna osoba po lewej stronie Kasi, czyli Agnieszka, bierze kartę i zadaje pytanie Tomkowi, siedzącemu po jej lewej stronie. Tomek odpowiada i kolejka dalej idzie w kółko.

Podsumowując – pytanie zadajemy jednej osobie, do zadania zobowiązani są zaś wszyscy (włącznie z osobą, która tę kartę wylosowała).

Już wkrótce więcej propozycji wykorzystania talii kart Jupitajnia FRIENDS – np. na szkoleniu.

share:

Comments (No Responses )

No comments yet.